Дата релізу проєкту 03.12.2020
Виставка архівних світлин фотографа Івана Карпова у вікнах 120-тирічної “Кам’яниці з драконами”, присвячена до дня народження Григорія Сковороди.
У день народження Григорія Сковороди фасад 120-ти річної закинутої будівлі перетворився на галерею.
У вікна кам’яниці інтегрували великий портрет Григорія Сковороди (наданий Національним літературно-меморіальним музеєм Г. С. Сковороди) і архівні світлини українського фотографа Івана Карпова (надані Шосткинським краєзнавчим музеєм). На фотографіях — українці в національному вбранні, а їх очі заплющені за допомогою комп'ютерної графіки.
Цей образ — відсилання до філософії Сковороди та інтерпретація сучасного світу, що спить непробудним сном; світу, де ми швидко віддаляємось від реальності і поринаємо в гіпертекстові мережива, створені для нас цифровими медіа та всепроникною рекламою.
Монтаж виставки
Мета проєкту — привернути увагу суспільства та влади до проблеми занепаду цінних будівель та популяризувати історію української фотографії. Виставка “Будинок, що спить” створена в рамках проєкту «Зазираючи у вікна». Інсталяцію підготувала Українська асоціація професійних фотографів (UAPP) у співпраці з Мапою Реновації.
Змонтована у 2020 році, виставка досі прикрашає вікна “Кам’яниці з драконами”.