Крило спиртоприймального відділення (Казенний винний склад №1).
Літера Ж

Крило спиртоприймального відділення (Казенний винний склад №1). Літера Ж

вулиця Кудрявська 16А

Інформація про будівлю

Роки побудови 1895 – 1896
Термін занепаду 16
Статус будівлі колишня пам'ятка архітектури щойно виявлена
Архітектурний стиль еклектика, романтичний історизм, неоренесанс, флорентійський неоренесанс, декорування цегляне
Архітектор Безсмертний Володимир Адріанович
Тип вланості будівлі приватна
Площа будівлі 1243.5 м2

Поряд з котельнею розміщено колишній головний в'їзд з воротами, караульними будками та торець видовженого у бік двору спиртоприймального відділення. Основну сировину — спирт — завозили сюди гужовим транспортом, розфасовану у скляні сулії, обплетені лозою. Пізніше стали використовувати металеві бочки. Будівля має підвал та підземний перехід, що пов'язує її з головним корпусом. У 1924 році було проведено інвентаризацію споруд заводу. В першій чверті XX століття комплекс заводу складався з виробничих споруд: головного корпусу, очисного відділення та спиртосховища, спиртоприймального відділення, складів, кочегарки (котельні). Згідно до мапи 1924 року, будівля спиртоприймального відділення була вужчою (в радянський час до неї прибудовано повздовжню частину) та починалась від в’їзних воріт. Тепер же вона розділена на дві частини (Літери 3 та Ж), обидві за часів незалежності України перепрофільовані під склади. Частини пов'язані між собою переходом в рівні 2-го поверху. Корпус під літерою «Ж» прямокутний у плані, цегляний. Стіни пофарбовані у теракотовий та жовтий кольори, елементи декору виділено білим. Під час пожежі згоріла частина покрівлі дореволюційного корпусу, і так і не була відремонтована.


Інформація про землю

Площа ділянки 1.15 га
Кадастровий номер 8000000000:91:152:0001
Тип власності ділянки комунальна
Цільове призначення 03.10 для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку)

Фотоогляд

Фрагмент плану Києва 1923 року
План комплексу (на той момент Київського спиртогорільчаного заводу №2) 1924 року з Державного архіву міста Києва (ДАК)
План-схема розміщення історичних споруд Винного складу №1
План-схема розміщення споруд після перепрофілювання заводу з виробництва лікеро-горілчаних виробів на адміністративно-складський комплекс
Завод з пташиного польоту
Конфігурація заводу у другій половині ХХ ст.
Ще +12 фото

Історична хроніка

Документи

Пов’язані будівлі