Бот для пошуку і моніторингу будівельної документації

Бот для пошуку і моніторингу будівельної документації

#технології
НАЗАД ДО ПРОЄКТІВ

Дата релізу проєкту 15.01.2022

Бот — це інструмент для пошуку і моніторингу будівельної документації, що допоможе отримати інформацію про актуальний стан історичної забудови Києва.

Як зрозуміти, що історичній будівлі загрожує небезпека? Є очевидні ознаки як-то пожежа, будівельний паркан чи спецтехніка на ділянці. Ці речі свідчать про критичну загрозу і потребують миттєвої реакції громади і міської влади. image_1

Демонтаж на вулиці Рейтарській, 33. Фото: facebook.com/AmiDPerov

Є й інші, менш очевидні ознаки небезпеки. Такі як рішення міської ради про передачу земельної ділянки під забудову; отримані девелопером містобудівні умови і обмеження чи дозволи на проведення будівельних робіт.

Чим раніше виявлено загрозу, тим більше часу має громада на ретельне обдумування, розголос і організацію захисту будівлі. Це врешті збільшує шанси на порятунок спадщини.

Як же отримати інформацію, таку необхідну для своєчасної реакції і захисту цінної архітектури? Для цього ми створили чат-бот.

@MapaMistobot — це інструмент для пошуку і моніторингу будівельної документації. З його допомогою ви отримаєте інформацію про актуальний стан історичної забудови Києва. Бот агрегує дані з відкритих реєстрів і дає користувачам можливість шукати їх за адресою. image_2

@MapaMistobot за роботою

Звідки дані?

Бот агрегує відкриті і напіввідкриті дані та реєстри.

Рішення і проєкти рішень міської ради

Джерело: Офіційний веб-сайт Київської міської ради

Чим корисно: проєкти рішень міської ради можуть містити інформацію про передачу земельної ділянки під цінною історичною будівлею під забудову.

Містобудівні умови та обмеження

Джерело: Реєстр містобудівних умов та обмежень (від 2017 року).

Чим корисно: містять вимоги до проєктування і будівництва; можуть містити обмеження висотності, вимоги до поводження з обʼєктами на ділянці тощо.

Декларативні та дозвільні документи

Джерело: Реєстр будівельної діяльності (від 2012 року)

Чим корисно: містить дозволи на будівельні роботи, клас наслідків робіт, повідомлення про початок робіт тощо.

❗Дисклеймер. На час воєнного стану реєстр МУО закритий; реєстр будівельної діяльності працює з перебоями; невідомо, як часто і ретельно оновлюється. Таким чином, база даних бота не оновлюється з лютого 2022 року. Ми відновимо регулярний парсинг реєстрів, щойно вони знову відкриються.

Функції бота

Пошук за адресою

Користувач може ввести будь-яку адресу в межах Києва і переглянути, чи є будівельна документація, що стосується цієї адреси. image_3

Приклад запиту за адресою

Моніторинг будівлі

Користувач може створити моніторинг за певною адресою в межах Києва. У цьому випадку бот сповіщатиме користувача, щойно зʼявляються нові дані, що стосуються цієї адреси.

Оскільки частина реєстрів закрита на час воєнного стану, ця функція є фактично обмеженою. image_4

Перелік створених моніторингів @MapaMistobot

Що далі?

Перший крок – відновити автоматичне і регулярне оновлення даних з відкритих джерел. Спершу плануємо налаштувати парсер сайту Київської міської ради для регулярного завантаження нових проєктів рішень і власне рішень.

Другий крок – відновити автоматичний збір МУО і дозволів на будівництво, щойно відкриють закриті реєстри.

До речі, якщо ви вмієте програмувати на пайтон і маєте бажання з цим допомогти, пишіть нам на map.future.renovation@google.com. Також пишіть, якщо маєте цікаві ідеї, як поліпшити збір даних, що потрібні для порятунку архітектурної спадщини.


Сервіс створено у 2021 році в рамках проєкту «На пошуки закинутого Подолу», що реалізується організацією у межах «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконувався Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.