Дата релізу проєкту 15.01.2022
Бот — це інструмент для пошуку і моніторингу будівельної документації, що допоможе отримати інформацію про актуальний стан історичної забудови Києва.
Як зрозуміти, що історичній будівлі загрожує небезпека? Є очевидні ознаки як-то пожежа, будівельний паркан чи спецтехніка на ділянці. Ці речі свідчать про критичну загрозу і потребують миттєвої реакції громади і міської влади.
Демонтаж на вулиці Рейтарській, 33. Фото: facebook.com/AmiDPerov
Є й інші, менш очевидні ознаки небезпеки. Такі як рішення міської ради про передачу земельної ділянки під забудову; отримані девелопером містобудівні умови і обмеження чи дозволи на проведення будівельних робіт.
Чим раніше виявлено загрозу, тим більше часу має громада на ретельне обдумування, розголос і організацію захисту будівлі. Це врешті збільшує шанси на порятунок спадщини.
Як же отримати інформацію, таку необхідну для своєчасної реакції і захисту цінної архітектури? Для цього ми створили чат-бот.
@MapaMistobot — це інструмент для пошуку і моніторингу будівельної документації. З його допомогою ви отримаєте інформацію про актуальний стан історичної забудови Києва. Бот агрегує дані з відкритих реєстрів і дає користувачам можливість шукати їх за адресою.
@MapaMistobot за роботою
Бот агрегує відкриті і напіввідкриті дані та реєстри.
Джерело: Офіційний веб-сайт Київської міської ради
Чим корисно: проєкти рішень міської ради можуть містити інформацію про передачу земельної ділянки під цінною історичною будівлею під забудову.
Джерело: Реєстр містобудівних умов та обмежень (від 2017 року).
Чим корисно: містять вимоги до проєктування і будівництва; можуть містити обмеження висотності, вимоги до поводження з обʼєктами на ділянці тощо.
Джерело: Реєстр будівельної діяльності (від 2012 року)
Чим корисно: містить дозволи на будівельні роботи, клас наслідків робіт, повідомлення про початок робіт тощо.
❗Дисклеймер. На час воєнного стану реєстр МУО закритий; реєстр будівельної діяльності працює з перебоями; невідомо, як часто і ретельно оновлюється. Таким чином, база даних бота не оновлюється з лютого 2022 року. Ми відновимо регулярний парсинг реєстрів, щойно вони знову відкриються.
Користувач може ввести будь-яку адресу в межах Києва і переглянути, чи є будівельна документація, що стосується цієї адреси.
Приклад запиту за адресою
Користувач може створити моніторинг за певною адресою в межах Києва. У цьому випадку бот сповіщатиме користувача, щойно зʼявляються нові дані, що стосуються цієї адреси.
Оскільки частина реєстрів закрита на час воєнного стану, ця функція є фактично обмеженою.
Перелік створених моніторингів @MapaMistobot
Перший крок – відновити автоматичне і регулярне оновлення даних з відкритих джерел. Спершу плануємо налаштувати парсер сайту Київської міської ради для регулярного завантаження нових проєктів рішень і власне рішень.
Другий крок – відновити автоматичний збір МУО і дозволів на будівництво, щойно відкриють закриті реєстри.
До речі, якщо ви вмієте програмувати на пайтон і маєте бажання з цим допомогти, пишіть нам на map.future.renovation@google.com. Також пишіть, якщо маєте цікаві ідеї, як поліпшити збір даних, що потрібні для порятунку архітектурної спадщини.
Сервіс створено у 2021 році в рамках проєкту «На пошуки закинутого Подолу», що реалізується організацією у межах «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконувався Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.