Вберегти спадщину: досвід Боснії і Герцеґовини

Вберегти спадщину: досвід Боснії і Герцеґовини

#дослідження
НАЗАД ДО ПРОЄКТІВ

Дата релізу проєкту 24.09.2023

ГО Мапа Реновації та ГО Vitsche дослідили збереження спадщини у Боснії і Герцеґовині під час та після війни. Про релевантний досвід та роль умисного руйнування спадщини можна прочитати у паперовій та дигітальній версії дослідження.

Країна пережила геноцид босняків та війну 1992-1995-го років, а столиця – найдовшу облогу міста у новітній історії. Руйнування спадщини у Боснії були вкрай масштабними, до того ж офіційно встановлено, що унікальна мультикультурна спадщина країни була воєнною ціллю.

Кейс Боснії неабияк важливий для розвитку міжнародного права в сфері культурної спадщини, а також права людей на її відновлення.

Ми дослідили контекст, характер та масштаби руйнувань, реакцію і дії міжнародної спільноти; розглянули як діяли місцеві профільні установи та волонтери та роль різних ініціатив у період післявоєнного відновлення. image_1

Дослідження “Вберегти спадщину: досвід Боснії і Герцеґовини”

Окремо дякуємо ГО Vitsche за підтримку та партнерство проєкту та команді Vidnova Fellowship за підтримку у реалізації. Ілюстраторка дослідження: Катерина Круглик.

📚 Матеріали дослідження публікуємо у відкритому доступі двома мовами – українською та англійською. Якщо бажаєте отримати друкований примірник, напишіть нам на future.renovation.map@google.com.

image_2

Обкладинка дослідження