Привіт Х Мапа Реновації

Привіт Х Мапа Реновації

#суди #колаборації
НАЗАД ДО ПРОЄКТІВ

Дата релізу проєкту 31.10.2021

Страшніше за привидів. Три київські ресторани мережі Привіт огородили будівельним парканом, щоб нагадати про незаконне знесення історичних будівель та зібрати кошти на захист будівель у судах.

Це була колаборація з рестораторами Дашою та Мішою Кацуріними. До Геловіну-2021 навколо ресторанів Японський, Тайський та Китайський Привіт з'явилися зелені будівельні паркани.

Ресторатори не прикрасили свої заклади павутинням, скелетами та кажанами, бо це не страшно. А от становище, в якому опинилась київська історична архітектура — це по-справжньому моторошно. image_1

Будівля Рейтарського Кола з парканом

Акція була покликана об'єднати громаду для збору коштів на юридичний захист трьох будівель: Квітів України, особняка Барбана та садиби Дмітрієва. Мета колаборації — працювати над захистом цих будівель у правовому полі та продумати можливі сценарії їхнього збереження та повернення у тканину міста.

Мали за мету зібрати 600 000 грн на послуги юристів, судові витрати, написання звернень та скарг. Хоч такої амбітної мети досягти не вдалося, за час акції зібрали 237 000 грн! image_2

Будівля ресторану “Китайський привіт” за парканом

37 тисяч витратили на захист охоронного статусу Квітів України в суді. Нині справу виграно в апеляції. Коли ж розпочалося повномасштабне вторгнення, вирішили спрямувати 70 тисяч гривень на генератори для військових Нацгвардії, що тримали оборону Ірпеня.

Згодом ініціювали присвоєння охоронного статусу для садиби Барбана. Зараз очікуємо на відповідне рішення Департаменту охорони культурної спадщини. Садибу Дмитрієва Прокуратура та громада повернули у комунальну власність.

Залишок коштів спрямуємо на майбутній захист цінної історичної забудови в судах. Дякуємо кожному, хто долучився! image_3

Інформаційний плакат про акцію на будівлі Квітів України