Інтервенція в руїну

Інтервенція в руїну

#події
НАЗАД ДО ПРОЄКТІВ

Дата релізу проєкту 13.09.2020

Архітектурна інтервенція у фрагмент будинку Івана Нечуя-Левицького.

Концепт

У вересні 2020 року відбулась важлива для команди Мапи Реновації подія. Після більше ніж року присутності в пам’яткоохоронній сфері міста Києва та кропітких міських досліджень закинутих просторів було проведено захід-презентацію проєкту із запуском онлайн Мапи цінних закинутих об’єктів міста.

За ідеєю події презентація проєкту про занедбані історичні будівлі мала відбуватись в одній з таких будівель. Ми хотіли на практиці показати потенціал таких просторів до відновлення та повернення у структуру міської тканини. Такою будівлею було обрано колишній прибутковий будинок, в якому у 1911 році проживав автор "Кайдашевої сім'ї" письменник Іван Нечуй-Левицький. Наразі від будівлі лишилась лише частина стіни із бічним ризалітом.

Концепт інтервенції передбачав проведення події навколо руїни із прямим залученням її як домінанти середовища. Декорування руїни підпорядковувалось ідеї представлення її як би в архітектурному розрізі - із меблями, освітленням та прикрасами, які могли би там стояти, якби будівля функціонувала. image_1

Фрагмент дореволюційної будівлі в Бехтерівському провулку

Проектування

Проектування інтервенції складалось із серії важливих задач, які треба було вирішити. По-перше, це вибір самої локації. Руїна у Бехтерівському провулку привабила нас не тільки історико-архітектурною цінністю, але й безпекою організації презентації та наявністю земельної ділянки у комунальній власності достатньої для заходу площі.

Отримавши всі необхідні дозволи для проведення заходу, можна було розпочати обміри та подальше архітектурне проектування. Ця частина передбачала як зонування простору навколо закинутки, так і більш технічну підготовку в організації правильного освітлення, налаштування звукової апаратури та відповідних до цього підключень до електромережі.

Не менш важливою частиною підготовки був сам менеджмент івенту від комунікації із місцевими мешканцями та представниками, сусіднього до ділянки, бізнесу так і прибирання, підвіз та вивіз апаратури з місця події. image_2

Архітектурне проектування заходу

Реалізація

За декілька днів до проведення самого заходу були організовані тестування освітлення, конфігурації посадки та інші пов’язані із локацією підготовчі роботи. На захід за формою зареєструвалися близько 60-ти гостей, а на самій презентації фактично були присутні до 100 відвідувачів.

Завдяки плідній підготовці і детальному проектуванню подія пройшла за планом та у дружній та затишній атмосфері. Кияни побачили результати роботи команди та ознайомились із купою фактів про закинуту спадщину, а руїна на Бехтерівському провулку отримала свій зірковий час. Віримо, це був перший крок на шляху до її подальшого відновлення. image_3

Локація та учасники в день презентації